Sancho i pandalshëm, e përmbys rezultatin për Dortmundin

  • 17 gusht 2019 - 16:55
Sancho i pandalshëm, e përmbys rezultatin për Dortmundin

Borussia Dortmund ka arritur të kalojë në epërsi me rezultat 1:0 në ndeshjen kundër Augsburgut, e cila po zhvillohet për momentin në stadiumin “Signal Iduna Park” dhe është e vlefshme për xhiron e parë të Bundesligës.

Në minutën e 50-të, talenti i ri anglez, Jadon Sancho, e përmbysi rezultatin për skuadrën e Lucien Favre.

(Kosova Sot Online)