Gjithçka gati për Man City – Tottenham, formacionet zyrtare

  • 17 gusht 2019 - 17:40
Gjithçka gati për Man City – Tottenham, formacionet zyrtare

Manchester City kthehet në shtëpi, stadiumin “Etihad” për herë të parë që kur u emërua kampion i Premierligës, në ditën finale të sezonit të kaluar të Premierligës.

Pasi ia tregoi vendin tifozëve optimistë të Ëest Hamit në ndeshjen hapëse të sezonit të ri të Premierligës, skuadra e Pep Guardiolës përballet me Tottnehamit, në atë që do të jetë një përsëritje e përballjeve të çerekfinaleve të sezonit të kaluar të Ligës së Kampionëve.

Tottenhami ishte në vështirësi në ndeshjen hapëse të sezonit kundër Aston Villës, mirëpo pastaj Harry Kane dhe Tanguy Ndombele shënuan për të siguruar fitore me rezultat 3:1.

Formacionet zyrtare të të dy skuadrave:

(Kosova Sot Online)