Bale bëhet përsëri pjesë e planeve të Zidane

  • 18 gusht 2019 - 20:00
Bale bëhet përsëri pjesë e planeve të Zidane

Ishte bërë një skenë familjarë në Valdebebas gjatë ndeshjeve parasezonale, me Gareth Bale që mungonte në stërvitje të Real Madridit dhe në vend të tij në krah të trajnerin Zinedine Zidane punon James Rodriguez dhe Mariano.

Derisa tërë grupi punonin me trajnerin, Bale dhe shoqëria e tij ushtronin mënjanë me top nga këto sesioni. Ishte një thirrje e tij e bërë vazhdimisht për ta forcuar skuadrën, e lojtarët të cilët ishin të zënë për të implementuar taktikat e Zidane.

Po, kështu ishte deri një javë më parë, pasi që Bale kthehet në planet e Zidane. Pavarësisht mungesës së tij nga parapërgatitjet e skuadrës, uelsiani nuk duket se e ka humbur vendin në skuadrën e parë të Los Blancos në La Liga, ku ata e fituan ndeshjen e parë me rezultat 3-1 kundër Celta Vigos.

Më parë Bale shihej si outsajder në skuadër, një person me të cilin Zidane nuk kontaktonte. Pasi që kishte humbur shumicën e parapërgatitjeve parasezonale dhe pritej një largim nga klubi dhe se karriera e tij në Real Madrid po përfundonte.

Por, tani Zidane e dëshiron Bale, karriera e të cilit në klub ka pasur rënie dhe ngritje, kurse ai është bërë pjesë e planeve të tij përsëri.

Narracioni dhe paraqitja e Real Madridit ka ndryshuar. Si Bale, Hames ka ri-hyrë në pasiguri, kurse Mariono mund të bëhet një lojtar i rëndësishëm për Zidane pasi të rikuperohet nga lëndimi, e cila gjë dëshmon se sa shumë mund të ndryshojnë për një kohë të shkurtër. 

(Kosova Sot Online)