Man Unitedi synon t’u kthehet fitoreve kundër Crystal Palace, formacionet zyrtare

  • 24 gusht 2019 - 15:07
Man Unitedi synon t’u kthehet fitoreve kundër Crystal Palace, formacionet zyrtare

Skuadra e Ole Gunnar Solskjaer e pësoi një goditje të lehtë kundër Wolves në xhiron e kaluar, mirëpo do të tentojë t’i marrë tri pikët e ndeshjes kundër “Shqiponjave” të Roy Hodgsonit.

Manchester Unitedi e pret Crystal Palace në shtëpi – stadiumin “Old Trafford” – të shtunën në orën 16:00, më qëllimin për t’iu kthyer ecurisë së fitoreve, pas barazimit 1:1 në xhiron e kaluar.

Ndërkohë, skuadra e Roy Hodgsonit e ka fituar vetëm një pikë dhe ende s’ka arritur të shënojë gol këtë sezon. Për shkak të kësaj forme të dobët, ata e kanë një sfidë të madhe para vetes.

Formacionet zyrtare të të dyja ndeshjeve:

Manchester United:

Image
Image

(Kosova Sot Online)