Atletico Madrid e sigurt, fiton tri pikët e radhës

• 25 August 2019 - 20:54

Dy ndeshje , dy fitore. Ky është bilanci i Atletico Madrid të cilët kanë fituar ndeshjen e dytë me radhë kundër Leganes si mysafirë. Ashtu si në ndeshjen e parë me Getafe, ku Atletico fitoi me rezultat 1-0, edhe në Leganes ata kanë fituar me të njëjtin rezultat

Atletico Madrid ka arritur fitoren e dytë me radhë në “Municipal de Batarque” në Leganes ku e kanë mposhtur këtë skuadër me rezultat 1-0.

E tërë kjo ndeshje u dominua nga Atletico por që gola nuk pati.

Rastin më të mirë në pjesën e parë e kishte Joao Felix por nuk arriti që të realizojë në minutën e 30-të.

Në pjesën e dytë Atletico Madrid e kërkonte prapë golin por të ai arriti tek në minutën e 71 shënoi Vitolo pas një super asisti të Joao Felix.

Me këtë fitore, Atletico Madrid ngjitet në vendin e dytë në La Liga me aq pikë sa Sevila por që andaluzianët kanë golëdallim më të mirë.

Atletico javën tjetër e pret në Wanda Metropolitano, Eibarin.