Kosovë - Çeki - pjesa e parë përfundon me barazim

  • 07 shtator 2019 - 15:59
Kosovë - Çeki - pjesa e parë përfundon me barazim

Ka përfunduar pjesa e parë ndërmjet Kosovës dhe Çekisë me rezultat të barabartë prej 1 me 1.

Ishin mysafirët që e nisën më mirë takimin, duke kaluar në epërsi në minutën e 16 përmes Patrik Schickut.

Megjithatë, Kosova u kundërpërgjigj për mrekulli përmes sulmuesit në top formë, Vedat Muriqi.

Ai shënoi në minutën e 20 nga afërsia pas asistimit nga Elbasan Rashani.

(Kosova Sot Online)