“Kosova, Kosova”, si e ndezën Dardanët atmosferën në Angli

  • 11 shtator 2019 - 17:46
“Kosova, Kosova”, si e ndezën Dardanët atmosferën në Angli

Të martën Kosova zhvilloi ndeshjen me Anglinë në kuadër të kualifikimeve për “Euro 2020”, ndeshje kjo e cila përfundoi 5:3 në favor të Anglisë.

Të shumtë ishin “Dardanët” që udhëtuan për në stadiumin “St. Mary’s” në Southampton për t’i përcjellë nga afër djelmoshat e kombëtares së Kosovës.

Ndërkaq shumë foto dhe video janë shpërndarë në rrjetet sociale nga tifozët e Kosovës, të cilët ishin prezentë në stadium. Përkundër rezultatit, Dardanët nuk e kanë ndalur këngën në përkrahje të Kosovës, për 90 minuta lojë.

Një video e postuar nga faqja e dardanëve në Facebook, ata dëgjohen duke brohoritur “Kosova, Kosova”, video kjo e cila po shpërndahet nga shumë përkrahës të ekipit të Kosovës.


(Kosova Sot Online)