Gruaja e futbollistit që vdiq sot: I kërkuam ndihmë Ronaldos, na dha një fanellë të djersitur dhe iku

  • 18 shtator 2019 - 15:18
Gruaja e futbollistit që vdiq sot: I kërkuam ndihmë Ronaldos, na dha një fanellë të djersitur dhe iku

Gruaja e Fernando Ricksen, i cili ndërroi sot, kishte zbuluar muaj më parë se Cristiano Ronaldo ishte treguar shumë gjakftohtë, kur familja e holandezit kishin kërkuar ndihmë nga ylli portugez i futbollit. Veronica zbulon se “CR7” ua kishte dhuruar vetëm një fanellë të djersitur dhe ishte larguar

Gruaja e ish-futbollistit holandez, Fernando Ricksen, i cili ndërroi jetë pas betejës së gjatë me sëmundjen e neuroneve motorike, e ka zbuluar një prapaskenë të dhimbshme.

Veronika kishte zbuluar se familja e të ndjerit kishin kërkuar nga Cristiano Ronaldo që t’i ndihmonte financiarisht pasi nuk po ia dilnin vetë t’i përballonin shpenzimet, por që ylli portugez ishte treguar mjaft gjakftohtë.

“Ai na dha një fanellë të djersitur dhe u largua”, kishte treguar muaj më parë ajo.

Ish-futbollisti i Glasgoë Rangers, Fortuna Dusseldorf, AZ Alkmaar e Zenit St. Petersburg po vuante nga kjo sëmundje e rëndë nga tetori i vitit 2013.

Për gjashtë vjet, ai luftoi për vete dhe për t’i ndihmuar të tjerët me të njëjtin problem, duke e hapur një fondacion, ku mblodhi 41 mijë tifozë për një ndeshje bamirëse, ku u grumbulluan afro 340 mijë euro.

(Kosova Sot Online)