Nëse shkarkohet Zidane, ja sa miliona euro do t’i kushtojë Realit

  • 20 shtator 2019 - 19:27
Nëse shkarkohet Zidane, ja sa miliona euro do t’i kushtojë Realit

eal Madrid do të përballet me një shpenzim të çmendur nëse shkarkojnë Zinedine Zidanen.

Sipas gazetës “Sport”, nëse presidenti Florentino Perez merr këtë vendim duhet të përballet me një faturë me vlerë 80 milionë euro.

Francezi është nën presion të madh pas një fillimi të dobët të sezonit në La Liga dhe humbjes 3-0 në Ligën e Kampionëve nga Paris Saint-Germain. 

Mediat spanjolle kanë filluar të flasin për një largim të Zidanet nga “Santiago Bernabeu”, ndërsa Jose Mourinho, Massimiliano Allegri dhe Raul shihet si kandidatë favoritë për të marrë drejtimin e “Los Blancos”.

Zidane ka edhe 3 vite kontratë me Real Madridin.

(Kosova Sot Online)