Sheffield – Liverpool, formacionet zyrtare

  • 28 shtator 2019 - 13:07
Sheffield – Liverpool, formacionet zyrtare

Skuadra e rikthyer në Ligën Premier, Sheffield United do të jetë nikoqir i Liverpoolit në javën e shtatë të Ligës Premier.

Ekipi i drejtuar nga trajneri Chris Wilder në këtë takim vije pas një fitore të madhe në udhëtim te Evertoni 0-2. Në anën tjetër Liverpool është lider i padiskutueshëm në Ligën Premier, me 18 pikë nga gjashtë ndeshjet e para.

Këto dy skuadra kanë luajtur vetëm dy takime në Ligën Premier dhe atë në vitin 2007, ku ndeshja në Sheffield kishte përfunduar me barazim 1-1, ndërsa në Anfield , Liverpooli kishte triumfuar me rezultat të thellë 4-0.

Tanimë dy trajnerët si Wilder ashtu edhe Klopp kanë publikuar formacionet zyrtare.

Formacionet zyrtare:

Sheffield United: Henderson, Basham, Egan, O’Connell, Baldock, Lundstram, Norwood, Fleck, Stevens, Robinson, McBrunie. Liverpool: Adrian, Alexander-Arnold, Matip, Van Dijk, Robertson, Fabinho, Wijnaldum, Henderson, Salah, Mane, Firmino.

(Kosova Sot Online )