Urimi i veçantë i Lucias për kampionin e Moto GP

  • 07 tetor 2019 - 13:14
Urimi i veçantë i Lucias për kampionin e Moto GP

Marc Márquez fitoi Çmimin e Madh të Tajlandës në Moto GP duke siguruar titullin e 8 kampion botë në karrierë.

Mesh shumë mesazheve urimi për pilotin spanjoll spikat dhe ai i të fejuarës së tij, Lucia Rivero: “Jam krenare për ty!”

Ëndrra e Lucias, sikurse e ka treguar në një intervistë të vitit 2016 është të bëhet engjëll i “Victoria’s Secret” dhe me shfaqet e herëpashershme në kopertinat të ndryshme të revistave të modës duket se po po “fluturon” drejt këtij objektivi.

Impenjimet profesionale e mbajnë shpesh larg kampionit të MotoGP, por dashuria për të sa vjen e rritet. Profili i saj në Instagram është në rritje të vazhdueshme, deri tani i ka kaluar 135 000 ndjekës.

(Kosova Sot Online)