Kosova – Mali i Zi, bastoret sportive ndryshojnë kuotat

  • 14 tetor 2019 - 18:24
Kosova – Mali i Zi, bastoret sportive ndryshojnë kuotat

Kosova është dukshëm favorite për të triumfuar sonte në “Fadil Vokrri” kundër Malit të Zi.

Këtë e vërteton edhe luhatja e kuotave në bastore të ndryshme nëpër botë.

Në një ndër bastoret më të mëdha në botë, ‘bet365’, kuota për fitoren e Kosovës tani ka rënë në 1.57, nga 1.67, derisa kuota e Malit të Zi për të fituar në Fadil Vokrri po shkon duke u rritur, aktualisht është 7.00.

Image

Kosova dhe Mali i Zi do të përballen sonte në “Fadil Vokrri” nga ora 20:45, në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Evropian 2020.

Kuotat e disa prej bastoreve nëpër botë:

(Kosova Sot Online)