Raheem Sterling së shpejti me kontratë të re

  • 19 tetor 2019 - 09:50
Raheem Sterling së shpejti me kontratë të re

24-vjeçari do të nënshkruajë së shpejti kontratë të re, derisa ka një vit që e ka rinovuar atë me Cityn, në nëntor të vitit 2018.

Manchester City do t’i hapë negociatat me Raheem Sterling për rinovimin e kontratës pas më pak se një viti kur ndodhi kjo për herë të fundit, raporton  media.

Sterling nënshkroi kontratë trevjeçare me mundësi vazhdimi edhe për disa viti me 300 mijë funte në javë në nëntor të vitit 2018, por klubi beson shumë në të dhe dëshiron ta shpërblejë me një marrëveshje të re.

Sterling ka shkëlqyer që nga atëherë duke u bërë i padiskutueshëm në formacionin e Pep Guardiolës.

Me 18 muaj të mbetur në kontratë, City dëshiron të shmang gjithçka dhe është i gatshëm t’ia rrisë edhe pagën. 

(Kosova Sot Online)