Mallorca e mposhti Real Madridin me 6 lojtarë të kategorisë së tretë

  • 20 tetor 2019 - 09:51
Mallorca e mposhti Real Madridin me 6 lojtarë të kategorisë së tretë

Real Mallorca e tronditi Real Madridin duke e mposhtur në një stadium të mbushur plot në Son Moix të shtunën mbrëma, por tri pikët nuk ishin e vetmja gjë e veçantë e kësaj mbrëmjeje.

Gjëja më mbresëlënëse për këtë fitore ishte fakti se ajo u arrit me gjashtë lojtarë të cilët para dy vjetëve i kishin ndihmuar Mallorcas të largoheshin nga Segunda Division B – apo niveli i tretë i futbollit spanjoll.

Manolo Reina, Joan Sastre, Antonio Raillo, Fran Gamez, Salva Sevilla and Lago Junior janë futbollistët në fjalë.

Më 2017, Mallorca kishte rëndë në Segunda Division B, por më pas e siguroi promovimin e dyfishtë në dy sezonet pasuese, duke u ngjitur në Segunda Division dhe këtë vit në La Liga. 

(Kosova Sot Online)