Liverpooli reagon menjëherë, por VAR ia anulon golin Sadio Manes

  • 20 tetor 2019 - 18:24
Liverpooli reagon menjëherë, por VAR ia anulon golin Sadio Manes

United është duke e mposhtur 1-0 Liverpoolin në “Old Trafford”.

Manchester United  po fiton 1-0 në “Old Trafford” kundër Manchester United, sfidë e vlefshme për xhiron e nëntë në Premierligë.

Marcus Rashford shënoi në minutën e 36-të, pas një super asistimi nga James.

Goli u konfirmuar edhe nga VAR, pasi fillimisht mysafirët priten ta anulojnë atë, pas një ndërhyrje në mesfushë në Divock Origi, ku iu vjedh topi dhe nga aty nisi aksioni i golit, por gjithçka sipas gjyqtarëve ishte në rregull.

Sido që të jetë, mysafirët reaguan në minutën e 43-të, shënoi Sadio Mane.

Por, pas konsultimeve me VAR, u vërtetua se Mane ka ndalur topin me dorë në zonë dhe kështu, goli u anulua, dhe është mbyllur tashmë pjesa e parë 1-0. 

(Kosova Sot Online)