Ronaldo në telashe të mëdha, ADN-ja e tij përputhet më atë të…

  • 21 tetor 2019 - 14:57
Ronaldo në telashe të mëdha, ADN-ja e tij përputhet më atë të…

Pas rekordeve të njëpasnjëshme të vendosura nga Kristiano Ronaldo, portugezi duhet të përballet edhe me një problem i cili po e shkatërron atë si asnjë tjetër.

34-vjeçari akuzohej se kishte përdhunuar Katerin Majorga në vitin 2009, e cila punonte si kameriere dhe portugezi e kishte marrë në shtëpinë e tij. Pikërisht ishte vetë amerikania e cila e denoncoi këtë akt, por duke mos e thënë emrin e personit menjëherë, të cilin e tha më vonë se ishte Ronaldo. 

Në vitin 2010, përfaqësuesit e Ronaldos dhe ata të Majorgës ranë dakord, që në drejtim të vajzës e cila kishte bërë denoncimin do të kalonin 290.000 sterlina dhe ajo do ta mbyllte këtë çështje dhe nuk do të fliste më. Pak kohë më parë vajza e cila kishte denoncuar lojtarin në 2010, kishte prishur marrëveshjen teksa foli për përdhunimin që i kishte bërë Ronaldo.

Diçka që u mbyll përsëri nga policia dhe prokurorët, në Las Vegas. Megjithatë nëpërmjet e-mail, “The Sun” ka siguruar disa dokumente të policisë, të cilat tregojnë se ADN-ja e portugezit, përputhet me atë që akuzohet. Kjo pritet t’i hapë sërish probleme Ronaldos, i cili duket se e ka të pamundur ta mbyllë njëherë e mirë këtë çështje.

Image

(Kosova Sot Online)