Suso me ‘valixhet’ gati, Milani kërkon ish futbollisti e Barcelonës për ta zëvendësuar

  • 27 tetor 2019 - 13:57
Suso me ‘valixhet’ gati, Milani kërkon ish futbollisti e Barcelonës për ta zëvendësuar

Suso, i ka zhgënjyer të gjithë në kampin e Milanit me paraqitjet e zhvilluara  gjatë këtij sezoni.

Për këtë arsye drejtuesit e klubit milanez po mendojnë që ta largojnë spanjollin në merkaton e janarit, dhe të afrojnë në skuadër një lojtarë me kualitet.

Sipas mediave italiane, ideja e kuqezinjve është të rrëmbejnë Pedro Rodriguez. Ish-lojtari i Barcelonës, nuk bën pjesë në projektin e trajnerit të Chelsea, Lampard dhe duke konsideruar që kontrata i skadon në qershor të 2020 largimi i tij nga Blutë është më se i mundshëm që në janar.

(Kosova Sot Online)