Pamje të tmerrshme: Rrahje e madhe, as femrat nuk kryen punë

  • 27 tetor 2019 - 17:46
Pamje të tmerrshme: Rrahje e madhe, as femrat nuk kryen punë

Incident i rëndë ka ndodhur në një ndeshje të basketbollit në Kampionatin e Lituanisë. 

Në përballjen mes Rytas Vilnius dhe Zalgiris, e cila përfundoi me fitoren e mysafirëve me rezultat 70:88, ndodhi një rrahje e madhe mes tifozëve.

Tifozët e Zalgiris provokojnë huliganët e Ritas të cilët iu rikthyen në mënyrë me brutale, duke goditur me çka kishin në dorë. Rrahja nuk ndodhi vetëm në tribuna por edhe në tunel, ku shihen goditje e tmerrshme edhe në tunel.

Ky ishte një skandal i madh i një lige.

(Kosova Sot Online)