Interi dhe Flamengo arrijnë marrëveshje për Gabigol

  • 04 nëntor 2019 - 12:56
Interi dhe Flamengo arrijnë marrëveshje për Gabigol

Vazhdon telenovela e “Gabigol”. Sulmuesi brazilian, i cili aktualisht luan i huazuar te Flamanego nga Interi, është një nga protagonistët kryesorë në sukseset e arritura nga skuadra, që më 23 nëntor do të përballet me River Plate në finalen e Copa Libertadores.

Zëvendëspresidenti i brazilianëve, Marcos Braz, gjatë një interviste deklaroi se futbollisti është prioriteti kryesor i klubit për projektet afatgjata, por vendimi për të ardhmen i takon lojtarit.

Numri dy i klubit pohoi se tratativat me Interin, që zotëron kartonin e Gabigolit, janë drejt përfundimit dhe se të dyja palët janë në pritje të vendimit të 23-vjeçarit.

(Kosova Sot Online)