Gabon Roma

  • 10 nëntor 2019 - 20:14
Gabon Roma

Parma e ka mposhtur 2-0 Romën në xhiron e 12-të në Serie A

Pas tri fitoreve me radhë, Roma është ndalur në udhëtim te Parma.

Të besuarit e Paulo Fonsecas pësuan humbje 2-0 nga Parma.

Mattia Sprocati 68’ dhe Andreas Cornelius 90’ shënuan për fitoren e vendasve, që ia shkaktuar humbjen e dytë Romës këtë sezon.

Pas kësaj humbje, Roma ka rënë në pozitën e gjashtë në renditjen e Serisë A me 22 pikë, kurse Parma është ngjitur në pozitën e tetë me 17 pikë. 

(Kosova Sot Online)