Brazil – Argjentinë, starton Leo Messi

  • 15 nëntor 2019 - 17:27
Brazil – Argjentinë, starton Leo Messi

Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Brazilit dhe Argjentinës.

Nga minuta e parë, në këtë miqësore luksi, starton 32-vjeçari i Barcelonës, Lionel Messi, bashkë në sulm me Lautaron e Interit dhe Agueron e Manchester City.

Kurse për Brazilin, në sulm startojnë Jesus, Willian dhe Firmino – Neymar vazhdon të jetë i dëmtuar.

Brazil: Alisson; Danilo, Militão, Silva, Sandro; Casemiro, Arthur, Lucas; Gabriel Jesus, Willian dhe Firmino

Argjentina: Andrada; Foyth, Otamendi, Kannemann, Tagliafico; De Paul, Paredes, Lo Celso; Messi, Lautaro dhe Kun. 

(Kosova Sot Online)