Fillon pjesa e dytë Kosovë – Angli

• 17 November 2019 - 19:01

Ka filluar pjesa e dytë e ndeshjes Kosovë – Angli.

Anglia është në epersi, pas golit të mesfushorit Harry Winks ai që shënoi pas asistimit nga Oxlade-Chamberlain.

82′ – Largohet Nuhiu, inkuadrohet Rashani

79′ – Gabim ne mbrojtjen e Kosoves, shenon Harry Kane

77′ – Nuhiu (Kosova) nuki godet qysh duhet ne drejtim te portes

76′ – Rast i arte per Kosoven pas nje kundersulmi fantastik, por Milot Rashica u pengua nga Rice, duke nxjerr goditje nga kendi

69′ – Aksion fantastik nga Kosova, por perfundimi ishte i pasuksesshem nga Florent Hadergjonaj. Halimi dhuroi top vrases, por rezultati mbetet 0-1

68′ – Rashford i Manchester United tenton nga krahu i majte, por aty eshte Amir Rrahmani, eviton rrezikun

65′ – Bernard Challandes e largon nga loja Valon Berishen, inkuadrohet Besar Halimi

63′ – Kosova tenton te ndertoje dhe te befasoje Angline, por Milot Rashica harkon dobet

62′ – Shtylla ia mohon golin Harry Kanet dhe e shpeton Kosoven, mbetet rezultati 0-1

59′ – Largohet Odoi, inkuadrohet Rashford per Angline

59′ – Hudson-Odoi i Chelsea ne nje solo aksion tenton serish ta mposhte Aro Muricin, por topi perfundon jashte portes

57′ – Loje e bukur nga te dyja palet, Kosova rrit presionin

53′ – Harkon Berisha, Amir Rrahmani tenton serish, por i pafat – tjeter goditje nga kendi

50′ – Celina harkon bukur nga kendi, berisha godet me te majten dhe me pas Rrahmani mund te kishte shenuar shume lehte, por nuk e devijoi topin aq sa per ta futur ne rrjete

49′ – Kosova shton presionin dhe nxjerr goditje nga kendi

48′ – Alexander Arnold nga goditja e denimit, por Aro Muric serish i sigurt

47′ – Kololli nderhyne ne Sterling dhe ndeshkohet me te verdhe, goditje denimi per mysafiret