Falenderime pafund për anglezët, tifozët kosovarë bëjnë xhiron e botës!

  • 17 nëntor 2019 - 21:02
Falenderime pafund për anglezët, tifozët kosovarë bëjnë xhiron e botës!

Ndeshja mes Kosovës dhe Anglisë në Prishtinë ishte një festë e vërtetë për tifozët kosovarë të cilët në fillimin e sfidës ngritën pankarta dhe flamuj anglezë në shenjë mirënjohjeje dhe falenderimi për shtetin britanik që u ka hapur rrugët e vendit të tyre për të emigruar drejt Anglisë në një kohë shumë të vështirë për të gjithë kosovarët atë të luftës me serbët.

Ajo çfarë kanë bërë tifozët, ka pushtuar mediatë botërore.

Kosova i mbylli eliminatoret me humbje, duke u mposhtur 0-4 nga Anglia në ‘Fadil VOkrri’, humbaj e parë në shtëpi.

(Kosova Sot Online)