Zyrtare: Tottenhami e shkarkon Pochettinon

  • 19 nëntor 2019 - 21:16
Zyrtare: Tottenhami e shkarkon Pochettinon

Tottenham Hotspur e ka shkarkuar Mauricio Pochettinon nga posti i trajnerit të ekipit, pas plot vjetëve në detyrë.

Nën udhëheqjen e Pochettinos gjatë kësaj periudhe, Tottenhami përfundoi në top katërshe të Premierligës katër herë, si dhe arriti në finale të Ligës së Kampionëve në sezonin 2018/19.

(Kosova Sot Online)