Zyrtare: Cuadrado te Juventusi deri më 2022

  • 21 nëntor 2019 - 21:39
Zyrtare: Cuadrado te Juventusi deri më 2022

Cuadrado ka rinovuar kontratën me Juventusin deri më 2022.

Mauricio Sarri i beson shumë Juan Cuadrado dhe për këtë, futbollisti ka arritur të fitojë kontratë të re.

Edhe zyrtarisht, Cuadrado do të jetë i Juventusit deri më 2022.

Ai është pjesë e Juves që nga sezoni 2015/16, ka shënuar 15 gola në 151 paraqitje – ka dhuruar 28 asiste.

Cuadrado ka fituar shumë trofe me Juven, shpreson të fitojë edhe më shumë me klubin siç e quan ai “më të mirin në botë”.

(Kosova Sot Online)