Real fiton me përmbysje, Bale vërshëllehet në ‘Bernabeu’

  • 23 nëntor 2019 - 22:57
Real fiton me përmbysje, Bale vërshëllehet në ‘Bernabeu’

Reali e ka mposhtur 3-1 Sociedadin, për t’i rrëmbyer pikët e plota dh për të shkuar në krye të tabelës me Barcelonë, me nga 28 pikë

Real Madridi vuan, por nuk gabon.

Të besuarit e Zinedine ZIdane kanë rrëmbyer pikët e 0plota në shtëpi në kuadër të xhiros së 13 në La Liga, duke e mposhtur 3-1 Real Sociedadin.

Los Blancos e nisën keq sfidën.

Në minutën e dytë të takimit, Willian Jose shënoi për mysafirët pasi kaloi portierin, Thibaut Courtois.

Jose shënoi pas një dhurate fantastike nga kapiteni, Sergio Ramos, që ktheu topin te portieri duke mos shikuar se ku gjendet belgu, top që përfundoi në këmbët e kundërshtarit dhe e shfrytëzoi për t’i ndëshkuar vendasit.

Reali reagoi në minutën e 37’ me anë të Karim Benzemas, duke shënuar për 1-1, që doli të jetë rezultati i pjesës së parë.

Në pjesën e dytë, Reali u duk tjetër ekip dhe arriti të realizojë dy herë.

Fillimisht, Federico Valverde shënoi për 2-1 në minutën e 48’, para se Luka Modric të shënojë për 3-1 në minutën e 74’.

Gareth Bale u inkuadrua në pjesën e dytë dhe për aq minuta sa ishte në fushë, u vërshëllye për atë që ndodhi ditë më parë me Uellsin.

Pas kësaj fitore, Reali ka shkuar në kuotën e 48 pikëve, aq sa Barcelona në pozitën e parë. 

(Kosova Sot Online)