De Bruyne: Nuk më intereson çfarë bënë Liverpooli

  • 25 nëntor 2019 - 08:42
De Bruyne: Nuk më intereson çfarë bënë Liverpooli

Kevin De Bruyne është i fokusuar vetëm tek Manchester City i tij.

Mesfushori belg ka thënë se nuk i intereson se çfarë bënë Liverpooli, pasi nuk i shikon ndeshjet e tyre. The Reds janë në pozitën e parë në tabelë në Ligën Premier me 37 pikë, nëntë më shumë se kampioni në fuqi Manchester City.

“Liverpooli nuk humb asnjë ndeshje? Nuk më intereson se çfarë bëjnë ata, nuk i shikoj ndeshjet e rivalëve”. “Ne duhet të marrim sa më shumë pikë për vete dhe ky është qëllimi ynë, çfarë bënë Liverpool, Leicester e Chelsea nuk është që më intereson”, tha De Bruyne.

Kampioni në fuqi i Anglisë ka mbetur mbrapa këtë edicion në garën për titull pas startit perfekt të Liverpoolit.

Skuadra e Pep Guardiolës pas 13 ndeshjeve të zhvilluara ka nëntë fitore, një barazim dhe tri disfata. 

(Kosova Sot Online )