Nis rankimi për ‘Topin e Artë’, Benzema, Wijnaldum, Felix…!

  • 02 dhjetor 2019 - 17:39
Nis rankimi për ‘Topin e Artë’, Benzema, Wijnaldum, Felix…!

‘France Football’ ka nisur të kompletojë renditjen për ‘Topin e Artë’ me 30 kandidatët që ishin mësuar tashmë në tetor. Messi është kandidati numër një për ta fituar këtë çmim, për herë të gjashtë në karrierë

Çmimi për lojtarin më të mirë në botë për vitin 2019, ‘Topi i Artë’, do të ndahet sot në mbrëmje në Paris, me Lionel Messin e Barcelonës, Virgil van Dijk të Liverpoolit dhe Cristiano Ronaldon e Juventusit në garë për ta fituar atë.

Tashmë, ‘France Football’ ka nisur të kompletojë renditjen për ‘Topin e Artë’ me 30 kandidatët që ishin mësuar tashmë në tetor.

Tre futbollistë ndajnë pozitën e 28’të, Joao Felix i Atletico Madrid, Marquinhos i PSG-së dhe Donny van de Beek (28, 29, 30).

(Kosova Sot Online)