Ibrahimovic zbulon një histori interesante: Prita katër vjet për t’u hakmarrë, por arrita ta dërgojë Materazzin në spital

  • 05 dhjetor 2019 - 14:48
Ibrahimovic zbulon një histori interesante: Prita katër vjet për t’u hakmarrë, por arrita ta dërgojë Materazzin në spital

Zlatan Ibrahimovic ka thënë se se “priti katër vjet” për të marrë “hakmarrjen” e tij duke dërguar mbrojtësin e Interit, Marco Materazzi në spital gjatë një derbi Milan-Inter. Materazzi kishte bërë një ndërhyrje të ashpër në suedezin sa ishte te Juventusi dhe Zlatan kurrë nuk harroi ngjarjen dhe zbuloi se si u hakmor në një intervistë. “Unë isha te Juve dhe luajtëm kundër Interit. Materazzi hyri në një duel si një ‘vrasës’ dhe më lëndoi. Ai ishte një futbollist i ashpër, kjo është në rregull”, ka filluar Ibra tregimin e tij në intervistën me GQ. “Por, ka dy mënyra për të qenë të ashpër. Njëra prej tyre ka për qëllim t’ju lëndojë. Edhe Paolo Maldini ishte i ashpër, por me një objektiv tjetër”. “Ishte Juventus-Inter në 2006 dhe pas një faulli u detyrova të largohem nga fusha për një moment dhe trajneri Fabio Capello tha: ‘Unë do të ju zëvendësoj’. Unë i thashë: ‘jo, do të vazhdoj'”. “Doja të kthehesha në fushë për të marrë hakun tim te Matrix. Nëse dikush më bën këtë, unë nuk do ta harroj. Por pas dy minutash, pata shumë dhimbje dhe nuk munda të vazhdoj.

Nuk mund të luaj. Pastaj shkova te Interi, Barcelona, ëMilani…”. “Në ndeshjen e parë, derbin 2010-11, ata [Interi] ishin të gjithë kundër meje. Kjo më motivoi. Por, nëse nuk keni ndonjë kontroll, nuk është mirë. Do të humbësh kokën dhe do të bësh ndonjë marrëzi. Fitova një penallti, dhe kush më fauloi? Materazzi. 1-0 për Milanin”. “Në pjesën e dytë, Matrix vinte tek unë dhe e godita me një veprim ‘Taekwondo’ dhe e dërgova në spital. Dejan Stankovic më pyeti; ‘Pse e bëtë këtë?’ dhe unë iu përgjigja: ‘Kam pritur për këtë moment për katër vjet. Kjo është arsyeja pse”. “Pastaj u largova. Çfarë bënë, të kthehet. Milani fitoi dhe ishte një moment i mirë, sepse klubi i vjetër ishte i shkëlqyeshëm”, përfundoi suedezi.

Image

Superylli suedez do të zbulojë destinacionin e tij të radhës në mes të dhjetorit, pasi të konfirmojë se koha e tij në LA Galaxy dhe MLS ka përfunduar, dhe ai thuhet se ka pranuar të rikthehet te kuqezinjtë e Milanos.

(Kosova Sot Online )