Pas Hazardit, edhe Marcelo pritet të mungojë në El Clasico

  • 05 dhjetor 2019 - 15:54
Pas Hazardit, edhe Marcelo pritet të mungojë në El Clasico

Pasi u raportua se Eden Hazard do të humbasë me shumë mundësi El Clasicon shkaku i dëmtimit, tani doli se Marcelo është gjithashtu një dyshim serioz për përplasjen e 18 dhjetorit.

Mbrojtësi brazilian pësoi një dëmtim muskuor, i cili e lë atë me një garë kundër kohës për udhëtimin e Realit në Camp Nou.

Marcelo nuk është duke pasur fatin më të mirë me lëndimet këtë sezon, me katër pengesa deri më tani këtë sezon. 

E para e tij ishte një dëmtim në qafë që e pa atë të humbiste katër ndeshje, kundër PSG, Osasuna, Sevilla dhe Atletico Madrid.

Kjo u pasua nga një dëmtim i muskujve në tetor i cili e ndaloi atë të luante kundër Granadas dhe më 7 nëntor, një lëndim tjetër që e përjashtoi atë nga takimi me Eibarin.

(Kosova Sot Online)