Shpëtimtari Granit Xhaka

  • 05 dhjetor 2019 - 22:32
Shpëtimtari Granit Xhaka

Arsenali vazhdon të humbasë 0-1 në ‘Emirates’

Është mbyllur pjesa e parë mes Arsenalit dhe Brighton & Hove Albion që po zhvillohet në stadiumin ‘Emirates’.

Vendasit janë duke humbur 0-1. Ata u shokuan në minutën e 36-të. Adam Webster realizoi për 0-1, për t’ua vështirësuar gjërat ekipit në krizë të Freddie Ljungberg.

Rezultati mund të ishte 0-2, nëse Granit Xhaka, që po bën paraqitje të mirë, nuk do të kishte intervenuar në një rast shumë të mirë për mysafirët për të gjetur golin e dytë.

(Kosova Sot Online)