Muriqi është thjesht i jashtëzakonshëm, e tregon goli i bukur i radhës

  • 06 dhjetor 2019 - 19:24
Muriqi është thjesht i jashtëzakonshëm, e tregon goli i bukur i radhës

Vedat Muriqi thjesht s’di të ndalet në Turqi.

Sulmuesi i Kosovës e ka gjetur edhe golin e dytë në Superligën e Turqisë kundër Genclerbirligi.

Pasi barazoi rezultatin në 1-1 në minutën e 23-të, ai shënoi edhe për 3-1 në minutën e 39’, derisa golin tjetër për Fenerbahçen e ka shënuar Luiz Gustavo.

Te goli i dytë, Muriqi tregoi klasin e një super sulmuesi, për mënyren se si e vjedhi topin dhe ia futi atë nën këmbë portierit.

(Kosova Sot Online)