Liga e Kampionëve: Interi eliminohet pas humbjes nga Barça, kualifikohet Dortmundi

  • 10 dhjetor 2019 - 23:06
Liga e Kampionëve: Interi eliminohet pas humbjes nga Barça, kualifikohet Dortmundi

Inter është eliminuar nga faza grupore në Ligën e Kampionëve, pas humbjes 2:1 në shtëpi nga Barcelona në ndeshjen e fundit në grup, duke i dhënë mundësi Borussia Dortmundit të kalojë në mesin e 16 skuadrave më të mira pas triumfit 2:1 ndaj Slavia Pragës.

Barcelona si fituese e Grupit F dhe Dortmundi si e dyta kualifikohen në 1/8 e finales, ndërkohë Interi si e treta do të luajë në Ligën Evropës – garën dytësore evropiane – dhe Slavia Praga si e fundit shkon në shtëpi.

(Kosova Sot Online)