Top 10 futbollistët më të vlefshëm në Ligën e Kampionëve

  • 12 dhjetor 2019 - 13:33
Top 10 futbollistët më të vlefshëm në Ligën e Kampionëve

Si gara më prestigjioze në futbollin evropian, në Ligën e Kampionëve e kanë shfaqur talentin e vet disa ndër futbollistët më të mirë në botë gjatë këtij sezoni, gjatë fazës së grupeve që përfundoi të mërkurën.

Përveç që nga faza e grupeve në atë eliminatore të Ligës së Kampionëve janë kualifikuar vetëm klube nga top pesë ligat e Evropës, në skuadrat e atyre klubeve ka superlojtarë, të cilët janë kyç në skuadrat e tyre.

Vlera e këtyre futbollistëve ndryshon varësisht nga mosha e tyre dhe forma në të cilën po kalojnë për momentin. Më poshtë mund ta shihni listën e top dhjetë futbollistëve më të vlefshëm që luajtën në Ligën e Kampionëve, sipas mediumit spanjoll AS:

Antoine Griezmann, 28, sulmues

FC Barcelona – 130 milionë euro

Eden Hazard, 28, sulmues

Real Madrid – 150 milionë euro

Harry Kane, 26, sulmues

Tottenham – 150 milionë euro

Sadio Mané, 27, sulmues

Liverpool – 150 milionë euro

Mohamed Salah, 27, sulmues

Liverpool – 150 milionë euro

Kevin De Bruyne, 28, mesfushor

Manchester City – 150 milionë euro

Leo Messi, 32, sulmues

FC Barcelona – 150 milionë euro

Raheem Sterling, 25, sulmues

Manchester City – 160 milionë euro

Neymar, 27, sulmues

París Saint Germain – 180 milionë euro

Kylian Mbappé, 20, sulmues

París Saint-Germain – 200 milionë euro

(Kosova Sot Online)