Sarri: City do ta fitojë Ligën e Kampionëve

  • 12 dhjetor 2019 - 14:35
Sarri: City do ta fitojë Ligën e Kampionëve

Maurizio Sarri beson se Manchester City janë favoritët për të fituar Ligën e Kampionëve dhe është i mendimit që ata po përqendrohen më shumë në LK sesa në Premier League.

Manchester City është 14 pikë pas liderëve të ligës, Liverpool dhe Pep Guardiola tashmë ka thënë se skuadra e tij nuk ka gjasë për një titull të tretë me radhë, përcjell "Kosova Sot Online ".

City është kualifikuar në fazën e eliminimit të Ligës së Kampionëve.

Dhe Sarri gjithashtu beson se ekipi i Guardiolës është skuadra që duhet të do të fitojë Ligën e Kampionëve këtë sezon.

“Kam përshtypjen se ata janë një ekip i nivelit të lartë”, tha Sarri.

“Dhe këtë sezon përqendrimi i tyre është më shumë në Champions sesa Premier League, pasi e fitoi atë dy vjet me radhë.”

(Kosova Sot Online )