Në përkrahje të Florian Markut ishin edhe dy futbollistët shqiptarë Granit Xhaka dhe Eros Grezda

  • 14 dhjetor 2019 - 08:40
Në përkrahje të Florian Markut ishin edhe dy futbollistët shqiptarë Granit Xhaka dhe Eros Grezda

Florian Marku ka vazhduar me fitore, ku kësaj radhe ka triumfuar kundër Nathan Bendon me pikë pas gjashtë raundeve.

Marku nuk e vuri në diskutimin fitoren, duke dominuar në pesë nga gjashtë raundet. Ai  fitoi me vendin unanim, 60-55.Ndeshjen e Markut e ndoqën edhe dy tifozë specialë, mesfushori i Arsenal, Granit Xhaka dhe ai i Rangers, Eros Grezda. Dy futbllistët ishin edhe të zhurmshëm gjatë meçit duke i dhënë zemër Markut. Nuk ka munguar festa pas fitores së gjashtë me radhë edhe në zhveshtore.

(Kosova Sot Online )