Përfundon sezoni për Demiral dhe Zaniolo, kanë këputur ligamentet

  • 13 janar 2020 - 13:44
Përfundon sezoni për Demiral dhe Zaniolo, kanë këputur ligamentet

Përfundon sezoni për Demiralin e Juventusit, po ashtu edhe për Zaniolon e Romës…

Qendërmbrojtësi i Juventusit, Demiral, ka këputur ligamentin anësor kryqëzues dhe ka dëmtuar miniskusin.

Ky lëndim i rëndë u vërtetua pas ekzaminimeve mjekësore në mëngjesin e së hënës.

Juve ka njoftuar se futbollisti do të jetë jashtë për pjesën e mbetur të sezonit dhe se brenda disa ditëve do të operohet.

Demiral u dëmtua në fitoren 2-1 të Juves kundër Romës.

Natyrisht, ky është një lajm shumë i keq për ‘Zonjën e Vjetër’, por në anën tjetër shumë pozitiv për Matthijs de Ligt.

19-vjeçari, që u ble për 75 milionë euro gjatë verës, është kritikuar në vazhdimësi.

Ndoshta tani është mundësia më e mirë për të që në pjesën e dytë të sezonit të bëjë dhe të tregojë diçka më shumë pasi Sarri do ta inkuadrojë më shpesh në mungesë të Chiellini dhe Demiral.

Mbrëmë, në këtë ndeshje, gjithashtu u dëmtua edhe talenti italian i Romës, Nicolo Zaniolo.

Ai gjtihashtu ka këputur ligamentet e gjurit dhe do të jetë jashtë për një kohë të gjatë.

Zaniolo do të operohet ditëve në vazhdim dhe raportohet se ka humbur edhe Kampionatin Evropian ‘Euro 2020’.

(Kosova Sot Online)