Xhaka dhe Mustafi titullar për Arsenalin ndaj Burnley

  • 02 shkurt 2020 - 14:23
Xhaka dhe Mustafi titullar për Arsenalin ndaj Burnley

Arsenali do ta kërkojë fitoren e parë pas tri barazimeve radhazi në Premierligë, në udhëtim ndaj Burnley.

Skuadra e Mikel Artetës e ka fituar vetëm njërën prej pesë ndeshjeve të fundit, duke barazuar në tri të fundit, dhe si pasojë ngel 11 pikë prapa vendit të katërt në Premierligë.

Burnley, ndërkohë, është në një seri prej dy fitoreve radhazi dhe ka pikë të barabarta me Arsenalin në pozitën e 14-të.

Dyshja shqiptare Granit Xhaka dhe Shkodran Mustafi janë titullar për këtë takim që nis në orën 15:00.

Formacionet zyrtare:

(Kosova Sot Online)