Pamje: Trajneri e rreh me shpulla lojtarin e vet, përjashtohet me karton të kuq

  • 17 shkurt 2020 - 11:41
Pamje: Trajneri e rreh me shpulla lojtarin e vet, përjashtohet me karton të kuq

Nuk është e pazakontë t’i shohësh futbollistët duke u përleshur për mospajtime, madje edhe bashkëlojtarët mes vete.

Por një konfrontim në Serie D – nivelin e katërt të futbollit italian – mes Grosseto dhe Monterosi të dielën, ishte padyshim i pazakontë.

Trajneri i Grosseto Lamberto Magrini u ndëshkua me karton të kuq pasi e qëlloi shpullë njërin prej futbollistëve të vet në stol.

Grosseto po fitonte 1:0 në kohën kur trajneri Magrini vendosi ta kryejë një zëvendësim 16 minuta para fundit.

Ai e zëvendësoi mesfushorin Riccardo Cretella me Mattia Ravanellin. Cretella reagoi me zemërim duke u largua nga fusha.

Kjo s’i pëlqeu trajnerit të tij siç duket, i cili i kërceu Cretellas mbi shpinë dhe më pas e goditi shpullë, duke i habitur lojtarët e tjerë në bankën e rezervistëve.

Gjyqtari e përjashtoi atë direkt me karton të kuq dhe i kërkoi të largohej nga fusha.

(Kosova Sot Online)