Muriqin e duan edhe në Bundesligë

  • 17 shkurt 2020 - 21:45
Muriqin e duan edhe në Bundesligë

Mediet turke janë të bindura se sulmuesi Vedat Muriqi do të shitet në merkaton e verës.

Shtatlarti ka bërë mjaft mirë dhe shumë klube kanë shfaqur interes për lojtarin.

Kosovari dëshiron të mbyllë sezonin me Fenerbahçen dhe të largohet në merkaton e verës.

Katër klube vazhdojnë të shfaqin interes konkret për të.

Leicester, Brighton, Monaco dhe Frankfurti e duan në verë.

Emrat “big” të Tottenhamit dhe Lazios nuk përmenden më, por fakti është se e ardhmja e shqiptarit do të jetë larg vendit fqinj.

Dëshira e tij është të luajë në Angli, por nuk mund të përjashtohet dhe një lëvizje “blic” drejt Gjermanisë.

Muriqi është golashënuesi më i mirë i Fenerbahçes. Lojtari është në garë dhe për topin e artë.

(Kosova Sot Online)