Fitore e vështirë për Bayernin, Lewa me dy gola i dërgon sinjale Chelseat

  • 21 shkurt 2020 - 22:32
Fitore e vështirë për Bayernin, Lewa me dy gola i dërgon sinjale Chelseat

Bayern Munich e ka mposhtur 3-2 SC Paderbornin në ‘Allianz Arena”.

U mendua se do të jetë ndeshje e lehtë, por futbollistët e Byaern Munich u desh të djersiten shumë që të marrin pikët e plota në shtëpi kundër SC Paderborn.

Goli i fitores dhe tri pikëve erdhi në minutën e 88’, Robert Lewandowski shënoi për rezultatin përfundimtar 3-2. 

SC Paderbornin ishte fantastik këtë mbrëmje, duke barazuar dy herë rezultatin pasi shënuan Gnabry për 1-0 dhe dhe Lewandowski për 2-. Por polaku ishte në natën e tij dhe shënoi të dytin personal në fund krejtësisht, për të mos i dhënë hapësira më mysafirëve të bëjnë një tjetër befasi.

Kjo fitore vjen për Bayernin pak ditë para përballjes me Chelsean në Ligën e Kampionëve, që do të zhvillohet në ‘Stamford Bridge” të martën.

(Kosova Sot Online)