Edhe Fury me pasoja nga meçi me Wilder – shikojeni fytyrën e britanikut

  • 23 shkurt 2020 - 12:16
Edhe Fury me pasoja nga meçi me Wilder – shikojeni fytyrën e britanikut

As Tyson Fury nuk ka shpëtuar pa dëme nga dueli kundër Deontay Wilder.

Fury vërtetë dominoi duelin me Wilder duke u shpallur edhe kampion i WBC, por duket se edhe ka pranuar disa goditje.

Disa fotografi që po qarkullojnë në rrjetet sociale tregojnë shenjat e mbetura në fytyrën e Fury, pas duelit me ‘Bomberin e bronztë’. 

Gjithsesi, këto shenja nuk tregojnë shumë krahasuar me dëmet që pati për Wilder.

Amerikani iu drejtua spitalit, pasi dualla e veshit i kishte shpërthyer dhe rreziku për të ishte më i madh.

Image

(Kosova Sot Online)