Vdes sportistja 23-vjeçare nga koronavirusi

  • 27 shkurt 2020 - 21:12
Vdes sportistja 23-vjeçare nga koronavirusi

Koronavirusi po përhapet me shpejtësi ndërsa duket se ka prekur edhe futbollin. Shumë takime janë shtyrë, ndërsa disa ndeshje do luhen pa tifozë.

Elham Sheikhi ishte një lojtare futsali nga Qom nuk i mbijetoi koronavirusit.

Aatletja 23-vjeçare e futbollit profesionist, vdiq në spitalin në qytetin Qom, Iran.

Lajmi u bë publik nga agjencia lokale "Rokna" (në artikull i ndarë në rrjetet sociale dhe nga disa site si BBC Farsi).

Image
Elham Sheikhi

(Kosova Sot Online)