“Messi nuk është më fenomen”

  • 07 mars 2020 - 08:44
“Messi nuk është më fenomen”

Gatti ka kritikuar Messin për paraqitjet në sezonin 2019/20.

Ish portieri i Argjentinës, Hugo Gatti, mendon se bota e futbollist nuk e po e sheh më atë Lionel Messin e dikurshëm, sipas tij ai ka humbur karakteristikat që kishte.

“Nuk brengosem nëse më kritikojnë në Argjentinë”, tha ai për El Chiringuito.

“Jam argjentinas dhe Messi është fenomen, por ai nuk është fenomen tani”.

“Ata e trajtojnë atë gabimisht, Messi po ecën më shumë në fushë. Ai duhet të bëjë më shumë”. 

(Kosova Sot Online)