Rasti i parë me koronavirus në Serie B

  • 06 prill 2020 - 21:24
Rasti i parë me koronavirus në Serie B

Në Serie B ka ndodhur rasti i parë me koronavirus.

Është mesfushori i Venezias, Antonio Junior Vacca që ka rezultuar pozitiv me COVID-19.

Klubi ka njoftuar për këtë në një njoftim zyrtar duke treguar se ai është në vet-izolim dhe është përmirësuar dukshëm dhe se më nuk po tregon simptoma.

(Kosova Sot Online)