Milani takohet me menaxherin e Silvas

  • 07 prill 2020 - 18:48
Milani takohet me menaxherin e Silvas

“Rossoneri” synojnë ta transferojnë mesfushorin me përvojë, i cili do të largohet nga Manchester City

David Silva do të largohet nga Manchester City në fund të këtij sezoni.

Mesfushorit me përvojë do t’i skadojë kontrata dhe palët nuk e kanë ndërmend ta vazhdojnë më bashkëpunimin.

Për ish-përfaqësuesin spanjoll flitet se mund të transferohet në kampionatin amerikan të futbollit, ku e do klubi i David Beckhamit, Inter Miami.

Mirëpo, së fundmi duket se në garë për 34 vjeçarin është futur edhe Milani.

E përditshmja italiane “Corriere dello Sport” shkruan se “Rossoneri” tashmë janë takuar me menaxherin e Silvas, për ta diskutuar një transferim të tij të mundshëm në San Siro.

Silva ishte njëri prej mesfushorëve më të mirë në Evropë në dekadën e fundit.

(Kosova Sot Online)