Lautaro, gjithnjë e më afër Barçës

  • 07 prill 2020 - 19:02
Lautaro, gjithnjë e më afër Barçës

Gjiganti katalunas është favorit për ta transferuar sulmuesin argjentinas, të cilin e duan edhe Reali dhe Man City

Barcelona është gjithnjë e më afër transferimit të Lautaro Martinezit.

Për këtë është i bindur mediumi spanjoll “Marca”.

Gjiganti katalunas është klubi më i interesuar për sulmuesin argjentinas.

Ndërkohë, lojtarin e duan edhe Real Madridi dhe Manchester City.

Interi, nga ana e tij shpreson që futbollisti të nënshkruajë kontratë të re me Zikaltrit.

Sidoqoftë, Lautaro duket se e preferon më shumë transferimin në Camp Nou.

Barça duhet t’i paguajë 111 milionë euro për kartonin e lojtarit.

Gjiganti katalunas ka ofruar futbollistë plus para për Martinezin, por Interi preferon vetëm ta shesë atë. 

(Kosova Sot Online)