Milot Rashica te klubi surprizë i Bundesligës?

  • 17 prill 2020 - 22:00
Milot Rashica te klubi surprizë i Bundesligës?

Red Bull Leipzig është klubi i radhës që i është shtuar listës së gjatë të ekipeve që e duan Milot Rashicën

Milot Rashica është dhe do të jetë një ndër emrat më të përmendur në afatin kalimtar të verës në kampionatin gjerman.

Sulmuesi i ‘Dardanëve’ është shtylla e skuadrës së Werder Bremen, por dëshiron të ndërrojë skuadër.

Menaxheri i tij, Altin Lala, ka folur disa herë për largimin e tij, por tashmë ka dalë në skenë një tjetër klub, përveç atyre në Angli dhe Itali.

Red Bull Leipzig tani i kërkon shërbime e sulmuesit 23 vjeçar, pas Dortmundit dhe Aston Villës që janë dy skuadrat për të cilat raportohet se e duan më së shumti Rashicën.

Miloti e njeh shumë mirë Bundesligën, andaj nuk përjashtohet mundësia që të ndërrojë skuadër, por jo edhe ligë. 

(Kosova Sot Online)