Milani ofron 35 milionë euro për sulmuesin e Realit

  • 02 maj 2020 - 16:02
 Milani ofron 35 milionë euro për sulmuesin e Realit

Milani ka ofruar 35 milionë euro plus bonuse për ta transferuar nga Real Madridi sulmuesin, Luka Jovic, konfirmon një burim i afërt me klubin.

Sipas Sport Mediaset, propozimi është 35 milionë euro dhe Milan e do lojtarin në afatin kalimtar të verës në Bernabeu duke shënuar dy herë dhe ka asistuar dy herë në 24 ndeshje.

Ai mund të ribashkohet në San Siro me ish shokun te Frankfurt, Ante Rebic.

(Kosova Sot Online)