“Meda” zgjidhet president i klubit kosovar

  • 15 maj 2020 - 15:21
“Meda” zgjidhet president i klubit kosovar

Këngëtari i njohur kosovar, Mehdin Pergjeçaj, më mirë i njohur në publik me pseudonimin “Meda”, është zgjedhur president i klubit të ri kosovar, “F.C Hajvalia 2020”, i cili u themelua ditë më parë.

“Medës” mirëseardhje përmes rrjeteve sociale i ka uruar klubi i sapoformuar.

“Të dashur qytetarë të Hajvalisë, Të nderuar sportistë, “F.C Hajvalia 2020” ka nderin dhe kënaqësinë që të prezantoj para jush një figurë të shquar në Kosovë. Një prej artistëve më të mëdhenjë kosovar, një tifoz i madh i futbollit, sot, zyrtarisht, është zgjedhur president i klubit tonë. Zonja dhe zotërinjë, Mehdin Pergjeçaj – MEDA!”, ka njoftuar “F.C. Hajvalia 2020”.

(Kosova Sot Online)